Сабақ: «Доға жасап допты жүргізу \арақашықтықтары 5-6м\
|
№1 ЕОМ |
| ||||||
Күні: |
Мұғалім есімі: Алек Хасен |
| ||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
| |||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Допты дәл беру,алу тәсілін орындау. |
| ||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар |
| ||||||
Допты доға жасап жүругізу тәсілін үйренеді. |
| |||||||
Оқушылардың басым бөлігі Доппен жаттығуды орындай алады. |
| |||||||
Кейбір оқушылар |
| |||||||
Допты алып жүруді және қақпаға соғуды орындай алады. |
| |||||||
Тілдік мақсат
Алдыңғы оқу |
Оқушылар .... (істей алады) Ойын ережелерін түсіндіреді. |
| ||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
| |||||||
Доға, жасап. |
| |||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| |||||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
| |||||||
Қауіпсіздік ережелері Допты доға жасап алып жүру.
|
| |||||||
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? |
| |||||||
Оқушылар сабақта жаттығуларды орындауға тартынады себебі өздеріне деген сенімсізбіктен жаттығуды орындай алмаймын менің қолымнан келмейді деген ой түйеді. |
| |||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| |||||||
Футбол командалары. |
| |||||||
Допты тоқтату және қарсы алу қимылдары әр ойын кезінде және жаттығуда орын алады. |
| |||||||
Жоспар |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) |
Ресурстар | ||||||
Жоспарланған уақыт |
45 минут |
| ||||||
Дайындық бөлімі 15мин
|
3-мин
2-мин 2-мин
3-мин
5-мин |
Амандасу,оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылардың сабаққа белсенділігін қадағалайды. Оқушыларды түгендейді. Сабақтың тақырыбымен мақсатын түсіндіру және допты ойынға қосу техникасын, қауіпсіздік ережелерін пысықтап өту. Саптық саналу арқылы жұптастыру. Жұлдызшалар арқылы топқа бөлу. Жұппен баяу жүгіру, Ж.Д.Ж және аяққа қолға арналған арнайы дене жаттығуларын кезекшінің басшылығымен орындайды. Оқушыларды өз жұбымен жұптастырып жаңа сабаққа көшу. Сызық бойына тұрып, қимылды жылдамдату және дене белсендігін арттыруға арналған жаттығуларды мұғалімнің нұсқауымен орындайды. |
нұсқаулық,
оқулық
парақшаларға жазылған сөйлемдер.
| |||||
Негізгі бөлімі 25 мин
|
5-мин
5-мин
5-мин
10-мин
|
Футбол ойынның қауіпсіздік ережелері: Допты беру, доға жасап алып жүруге арналған жаттығуды 6-8рет қайталап орындату. Әр төрт қайталаудан кейін орындары ауыстырылып отырады әр 4-қайталаудан кейін.
Оқушыларды жұппен тұрғызып бағытта өзгертіп жаттығуды күрделендіріп орындату. 1. А оқушыны көшбасшы етіп тағайындап оқушылардың жаттығуды орындауын қадағалауды тапсыру. 2. В-С оқушыларға жаттығуды қайталап орындату барысында ынталандырулар арқылы бағыт-бағдар беру. 3. Мұғалім бағыт беруші қызметін атқарады.
4. Екі жақты ойын. 5. Футбол ойнату. Мұғалім төреші қызметін атқарады. |
Арнайы жаттығулар нұсқаулығы.
Спорттық ойындарыдң қауіпсізідік ережелері.
| |||||
Қорытынды бөлімі |
5мин |
Жиынтық баға. Ауызша рефлекция .
|
| |||||
Жаттығудың ойынға және денсаулыққа маңызы. |
| |||||||
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
| |||||
Ережелерді ойын кезінде дәлелдеп көрсету. |
Өзін-өзі бағалау |
Қауіпсіздік ережелері. Биология,математика,география,сызу пәнімен байланыс. |
| |||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
| ||||||
|
| |||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
| |||||||