Қысқа мерзім сабақ жоспары: сынып 8
Сабақтың тақырыбы |
Қанның артериялық қысымы.Қанның тамырлармен қозғалуы. |
Мақсаты
|
Қанның тамыр бойымен қозғалуы қалай жүзеге асырылатынын түсіндіру,қан қысымының себеп-салдарын біледі. |
Күтілетін нәтиже
|
Қанның тамырмен қозғалуын біледі. Қан қысымы ауруы-гипертонияның салдарын түсінеді. |
Оқытудың / оқытудағы тәсіл |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; АКТ; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; |
Міндеттері |
оқушының толық ақпарат алуына ықпал ету; тапсырмалардың дұрыс орындалуына бағыт бағдар беру; оқушының еркін жұмыс жасай алуына жағдай жасау; |
Дерек көзі
|
Л. Аманжолова. Е. Очкур Р. Жұмабаева Биология оқулығы Алматы «Мектеп» 2012ж Әдістемелің нұсқаулық .Алматы. «Мектеп» 2016ж |
Керекті жабдықтар
|
кітап , дәптер, қарындаш, постер,интер тақта,тонометр және секундмер |
Сабақтың барысы:
| |
Ұйымдастыру
|
Оқушылармен амандасу және тренинг. Менің жүрегім. Оқушыларды әр түрлі суреттер арқылы 3 топқа бөлу |
Үй тапсырмасы
Ой қозғау Мағынаны тану |
І. Қызығушылығын ояту.Өткен сабақтан интер тақтадан сұрақтар беріледі. Жұмбақ жасырылады. ІІІ.Жаңа сабақ Қан жүректің ырғақты 1-топ: Қанның артериялық қысымы 2-топ: Қанның тамырлармен қозғалуы 3-топ: Қанның нейрогуморальды факторлармен реттелуі |
Сергіту сәті |
Кірпі биі |
Ой толғаныс |
1.Гипертония ауруының пайда болуы.Видео көрсетіледі. 2.Тонометр құрылғысымен қысым өлшеуді көрсету. 3. Сәйкесін тап |
Бекіту |
11-зертханалық жұмыс . Дәптерге жазады.Өз тамыр соғыстарын есептеп жазады. |
Қорытынды |
Сөздер банкісі. Сол бойынша сабақты қорытындылайды |
Бағалау |
Топ басшы және мұғалім бағалауы |
Үйге тапсырма
|
37-параграфты оқу,сұрақтарға жауап беру |
Рефлексия |
Мен не түсіндім.Жазады |